PECA SULI / szakkör lehetőség
A NEPTUN HORGÁSZEGYESÜLETTEL EGYÜTT MŰKÖDVE a POSZEIDON SPECIÁLIS MENTŐSZOLGÁLAT / HORGÁSZ TAGOZAT továbbra is elkötelezett a gyermekek természeti, horgászati nevelésének támogatásában, ezért nagyszabású horgászprogramot indítottunk a Gyáli kistérségben szerényebb lehetőségekkel bíró térségében. A 2024-as tanévkezdést követően számos település iskolájában elméleti és horgásztechnikai órákon, valamint vízparti foglalkozásokon vehetnek részt a horgászat iránt érdeklődő 4-5-6-7-8. osztályos gyerekek. A Pecasuliban a Magyarország halaival, élővilágával is megismerkedhetnek a résztvevők, de olyan fontos témákról is minden órán hallanak majd, mint a horgászetika, a vízi és szárazföldi közlekedés vagy a természetvédelem.
A horgászat történetére a talált régészeti leletekből, horgokból lehet következtetni.
A legegyszerűbb horog egy két végén kihegyezett bot volt, csontból, szaruból, elefántcsontból, kőből, amit középen zsinórra kötöttek. A zsinór a botot keresztbe állította a hal szájában. A legrégibb lelet Kelet-Timorból való, kb. 16000-23000 éves, a Jerimalai barlangból. Előkerültek ugyanott halmaradványok, melyek 42000 évesek, és arra utalnak, hogy már akkor halásztak.
A legöregebb görbe horog 12300 éves, Brandenburgból való, mamutagyar anyagú. Az akkori horgok 8-15 cm nagyok voltak, és csuka valamint harcsa fogására szolgáltak. A legrégibb zsinórok rénszarvas inakból, lószőrből készültek. A horgászat előnye volt, hogy kisebb halakat is meg lehetett fogni, valamint télen a jég alól is lehetett horgászni.
Alapítványunk részletesen kidolgozott tematikát és munkafüzetet, alapvető horgászfelszerelést és horgászengedélyt is részben önerőből biztosít a résztvevőknek. A tanév során honlapunkon és facebook-oldalunkon is folyamatosan hírt adunk a Pecasuli eseményeiről.
Szakkör havi 1- 2 alkalommal lenne a tanítási órákat követően 1×45 illetve 2×45 perc.